Jak pozyskać tanie książki dla dzieci na nagrody?

Jak wiadomo osoby odpowiedzialne za zorganizowanie książek dla uczniów na zakończenie roku szkolnego czy poszczególne konkursy tematyczne bardzo często mają różnego rodzaju problemy. W zdecydowanej większości przypadków brakuje koniecznych funduszy do usatysfakcjonowania wszystkich nagrodzonych uczniów. W jaki sposób można zatem pozyskać tanie książki dla dzieci na nagrody?

Wypatrywanie promocji

Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań na pozyskanie wysokiej jakości książek jako nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego czy poszczególne konkursy tematyczne jest regularne wypatrywanie promocji. Jak wiadomo zdecydowana większość księgarni internetowych i stacjonarnych przynajmniej kilka razy w roku podejmuje decyzję promocji na poszczególne pozycji. Rekomendowane jest zatem rozpoczęcie poszukiwań książek kilka miesięcy przed zakończeniem roku szkolnego czy rozstrzygnięciem danego konkursu. W ten sposób można pozyskać prawdziwe bestsellery w bardzo atrakcyjnej cenie. Jak wiadomo każdy uczeń będzie cieszył się z otrzymania książki, która w danym roku była prawdziwym hitem.

Zakup książek w jednej księgarni

Kolejnym sposobem jest zaopatrzenie się we wszystkie książki w jednej księgarni. Można wtedy liczyć na rabat na całe zamówienie. Osoby odpowiedzialne za pozyskanie książek na nagrody dla uczniów będą mogły w danym budżecie kupić więcej książek. Jak wiadomo zdecydowana większość księgarni jest w stanie przyznać rabat wynoszący nawet 20% na tak duże zamówienie.

Zakup książek jednego wydawcy

Świetnym rozwiązaniem jest także zaopatrzenie się w książki u jednego wydawcy. W ten sposób wszyscy uczniowie otrzymają książki w takim samym formacie. Nikt nie będzie mógł poczuć się pokrzywdzony. Oczywiście kolejnym atutem takiego rozwiązania jest rabat. Wydawnictwo przy większym zamówieniu może zdecydować się na obniżenie ceny. Rekomendowana jest dłuższa współpraca z danym wydawcą.

Pozyskanie sponsora nagród

Kolejną opcją jest znalezienie firmy, która będzie w stanie dołożyć się do zakupu książek dla nagrody dla uczniów lub sfinansować całe zamówienie. Warto w tym celu skontaktować się z przedsiębiorstwem, którego branża związana jest z potrzebami uczniów. Doskonałym przykładem jest sklep z akcesoriami szkolnymi takimi, jak plecaki, przybory szkolne. Jeżeli uczniowie dowiedzą się, że dana firma sfinansowała zakup książek na nagrody, będą zdecydowanie bardziej zainteresowani dokonywaniem zakupów w tym miejscu. Można również skontaktować się w tej sprawie z lokalnym sklepem z obuwiem.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com